Akademia Pana Kleksa - gdzie aktualnie można obejrzeć film?

Kiedyś w magicznym świecie książek Jana Brzechwy narodziła się jedna z najbardziej uwielbianych opowieści dla dzieci – "Akademia Pana Kleksa". Teraz, z radością ogłaszamy powrót tej bajkowej przygody na ekrany kin w 2023 roku. Nowa wersja Akademii Pana Kleksa zapowiada się na prawdziwą ucztę dla miłośników klasycznej literatury dziecięcej. Zanim jednak zanurzymy się w tej czarującej historii, warto dowiedzieć się, gdzie będziemy mogli delektować się jej urokami. Gdzie zatem obejrzeć Akademię Pana Kleksa? Czy jest dostępna online? Kiedy ma premierę? Poznaj odpowiedzi na ważne pytania!

"Akademia Pana Kleksa" 2023 - gdzie obejrzysz?

Zaplanowana na 5 stycznia 2024 roku premiera nowej "Akademii Pana Kleksa" w kinach budzi ogromne zainteresowanie fanów kultowej bajki Jana Brzechwy. Jednak kinomaniacy już teraz powinni sprawdzić repertuar lokalnych kin, takich jak Multikino, Helios czy Cinema City, aby jak najszybciej zamówić bilety na seanse przedpremierowe 25 grudnia. Premiera filmu obiecuje magiczne przeżycia, a widzowie w okresie świątecznym będą mieli okazję być jednymi z pierwszych, którzy zanurzą się w nowej wersji tej klasycznej opowieści.

Ciekawym dodatkiem dla fanów "Akademii Pana Kleksa" będzie także planowany spektakl na żywo. Widowiskowa Muzyczna Szkoła Wyobraźni rusza w lutym, odwiedzając największe hale w Polsce, m.in. w Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Warszawie, Trójmieście, Katowicach i Krakowie. To niepowtarzalna okazja na połączenie edukacji i rozrywki w widowiskowej formule, pełnej wizualnych i muzycznych niespodzianek. "Akademia Pana Kleksa na żywo" obiecuje dużą dawkę zabawy dla całych rodzin, sprawiając, że świat bajki stanie się bardziej realny niż kiedykolwiek wcześniej.

Akademia Pana Kleksa - ścieżka dźwiękowa, zwiastuny, dodatkowe atrakcje

Odkąd Akademia Pana Kleksa zaczęła swoją magiczną podróż w nowym wcieleniu, świat jej przygód rozrasta się, obejmując coraz więcej obszarów i dostarczając fanom niezliczone emocje. W tej rozbudowanej podróży, nie tylko kinowe ekrany stają się miejscem spotkania z bajkowymi postaciami, lecz także zanurzamy się w fascynujący świat dźwięków.

Już teraz wszyscy zafascynowani nową odsłoną "Akademii Pana Kleksa" mają okazję umilić sobie czas, słuchając ścieżki dźwiękowej z filmu. Melodie te, starannie dobrane, przenoszą nasze zmysły w magiczny świat, gdzie wyobraźnia i rzeczywistość splatają się w fascynujący team.

W połowie listopada pojawił się kolejny singiel promujący album ze ścieżką dźwiękową do Akademii Pana Kleksa. Utwór "Całkiem Nowa Bajka" zawiera udział takich artystów jak IGO, Kaśka Sochacka, Mrozu, Artur Rojek, Brodka, Ralph Kaminski, Bedoes 2115 i Sokół. A to nie koniec przyjemności, jakie oferuje nam Akademia Pana Kleksa. Od 6 grudnia możemy cieszyć si też książkowym nowym początkiem tej baśniowej historii. "Kleks. Nowy początek" to publikacja powstała na podstawie scenariusza filmu, a jej magiczna forma trafia na półki księgarń. Dla tych, którzy pragną w pełni zanurzyć się w świat słów, książka będzie dostępna także w formie e-booka i audiobooka na platformie publio.pl.

Odkrywanie Akademii Pana Kleksa, już nie tylko z 1983 roku, ale i z 2023 roku, przenosi się więc na nowy poziom, oferując nie tylko wizualne i dźwiękowe doznania, ale także zapraszając do fascynującej podróży w świat literackich przygód. To znakomita okazja, by jeszcze głębiej zanurzyć się w tajemnicę urokliwej baśni, która od lat zachwyca serca zarówno dzieci, jak i dorosłych.

O czym jest nowa "Akademia Pana Kleksa"?

Film przenosi nas w magiczny świat, gdzie z pozoru zwykła dziewczynka, Ada Niezgódka, staje się bohaterką niezwykłych wydarzeń. Historia rozpoczyna się, gdy Ada trafia do tajemniczej Akademii Pana Kleksa kierowanej przez wyjątkowego Ambrożego, w wykonaniu Tomasza Kota. To jednak nie jest zwyczajna szkoła, a miejsce pełne magicznych światów, jak z bajek.

Pod czujnym okiem profesora Kleksa, Ada rozwija swoje niezwykłe umiejętności, odkrywając tajemnice zaklęte w zakamarkach Akademii. Film, wyreżyserowany przez Macieja Kawulskiego, twórcę takich produkcji jak "Underdog" czy "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa", oferuje świat przygód i tajemnic.

Scenariusz filmu, autorstwa Krzysztofa Gurecznego, ukazuje Ada Niezgódkę w interpretacji utalentowanej Antoniny Litwiniak, która wraz z resztą obsady, w tym Piotrem Fronczewskim, Danutą Stenką, Agnieszką Grochowską, Danielem Walaskiem i Konradem Repińskim, ożywiają postacie znane z kultowej książki Jana Brzechwy.

W filmie Ada wpada na ślad wielkiej tajemnicy, która pochodzi sprzed wielu lat i pozwoli jej rozwikłać zagadkę rodziny. Premiera, planowana na 5 stycznia 2024 roku, zapowiada się jako magiczna podróż dla widzów w świat wyobraźni, pełen przygód, humoru i niezwykłych odkryć.

Bibliografia:

https://www.filmweb.pl/film/Akademia+pana+Kleksa-1983-3734/vod

https://rozrywka.spidersweb.pl/akademia-pana-kleksa-gdzie-obejrzec-piotr-fronczewski-ninateka-vod

https://upflix.pl/film/zobacz/akademia-pana-kleksa-2024

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Kina_w_Polsce

https://www.pap.pl/aktualnosci/gwiazdy-na-premierze-filmu-akademia-pana-kleksa-nasze-wideo

https://www.filmweb.pl/news/%22Akademia+Pana+Kleksa%22%3A+Zobaczcie%2C+jak+wygl%C4%85da%C5%82a+uroczysta+premiera-153350

https://82-200.pl/8036,Akademia-Pana-Kleksa-Wyfrunieci-i-Fuks-II-juz-wkrotce-do-obejrzenia-w-Malborku.html

Krótki plan wydarzeń z Akademii pana Kleksa: przewodnik po fabule

Krótki plan wydarzeń z Akademii pana Kleksa: przewodnik po fabule

Zobacz kompletny plan wydarzeń z Akademii pana Kleksa, w tym przygody Adasia Niezgódki, historię szpaka Mateusza i tajemnice profesora.
Postać Alojzego w Akademii Pana Kleksa: charakterystyka i rola w opowieści

Postać Alojzego w Akademii Pana Kleksa: charakterystyka i rola w opowieści

Dowiedz się więcej o postaci Alojzego w Akademii pana Kleksa, lalki Filipa Golarza, oraz jego roli w opowieści w historii Brzechwy!
 Akademia Pana Kleksa - Maciej Kawulski nowym reżyserem

Akademia Pana Kleksa - Maciej Kawulski nowym reżyserem

Nowy reżyser Maciej Kawulski przedstawia zwiastun Akademii Pana Kleksa. Zobacz polską produkcję z Tomaszem Kotem w Katowicach! Premiera w 2023 roku.