Akademia Pana Kleksa w Katowicach. Gdzie obejrzeć film w Katowicach?

"Akademia Pana Kleksa" w nowej odsłonie to film, który zapowiada niezapomnianą przygodę zarówno dla najmłodszych, jak i tych, którzy z nostalgią wspominają klasyczną wersję bajki Jana Brzechwy. Dla mieszkańców Katowic ta magiczna produkcja stanie się dostępna w wielu kinach. Przygotujcie się na fascynującą podróż do świata Akademii Pana Kleksa - warto sprawdzić repertuary, takich kin jak Helios, Cinema City i Multikino!

"Akademia Pana Kleksa" 2023 w Katowicach - gdzie obejrzeć?

Film "Akademia Pana Kleksa" z pewnością cieszy się ogromnym zainteresowaniem fanów kultowej historii. Jeśli zastanawiasz się, gdzie obejrzeć tę produkcję w Katowicach, mamy dla Ciebie kilka propozycji, obejmujących zarówno popularne sieci kinowe, jak i nieco bardziej kameralne miejsca. Pamiętaj, że to tylko część propozycji, bo warto wejść na stronę danego kina w Katowicach i dokładnie sprawdzić, czy w repertuarze znajduje się "Akademia Pana Kleksa".

Gdzie obejrzeć "Akademię Pana Kleksa" 2023?

 1. Kino Kosmos
 2. Adres: Sokolska 66
 3. Cinema City Punkt 44
 4. Adres: Gliwicka 44
 5. Cinema City Silesia
 6. Adres: Chorzowska 107
 7. Helios
 8. Adres: Kościuszki 229
 9. IMAX
 10. Adres: Gliwicka 44
 11. Multikino
 12. Adres: 3 Maja 30

Warto zauważyć, że większość znanych kin w Katowicach będzie miała w repertuarze "Akademię Pana Kleksa". Miejsca takie jak Cinema City, Helios czy Multikino oferują wygodne warunki i różnorodność seansów, aby każdy mógł znaleźć dogodny termin.

Bez względu na to, które kino wybierzesz, "Akademia Pana Kleksa" gwarantuje emocje, śmiech i wspomnienia z dzieciństwa. Przygotuj się na magiczną podróż do świata, w którym wszystko jest możliwe!

Bajka o Panu Kleksie na dużym ekranie w 2023 roku!

Najnowsza bajka Pana Kleksa to produkcja stworzona z myślą o każdym dziecku, które kocha zabawę, kreatywność i naukę. Nasz legendarny bohater, Ambroży Kleks, serdecznie zaprasza najmłodszych do strefy wyobraźni, gdzie każdy krok to atrakcja. Ale to również cudowna propozycja dla dorosłych, którzy nie chcą zapomnieć o znaczeniu kreatywności w życiu!

Bilety na tę wyjątkową opowieść o przygodach Ptaka Mateusza i profesora Kleksa są dostępne już teraz. Nie przegap okazji, aby odwiedzić bajkową Akademię, gdzie nauka staje się fascynującą podróżą przez wyobraźnię!

Nowa Akademia Pana Kleksa - rozrywka, zabawa i nauka

"Akademia Pana Kleksa" w nowej odsłonie to film, który zachwyca zarówno najmłodszych, jak i starszych widzów. To współczesna wersja klasycznej bajki Jana Brzechwy, która nie tylko przemawia do wyobraźni dzieci, ale również wchodzi w dialog ze wspomnieniami tych, którzy pamiętają kultową ekranizację z lat 80.

Reżyserią filmu zajął się Maciej Kawulski, znany z popularnych produkcji takich jak "Underdog", "Jak zostałem gangsterem" czy "Jak pokochałam gangstera". Filmowcy postawili na otwarte castingi, szukając dziecięcych gwiazd, a udział w nich wzięło ponad 2000 kandydatów i kandydatek w wieku od 8 do 15 lat. W rolę Ady Niezgódki wcieliła się Antonina Litwiniak.

Największą niespodzianką okazał się wybór aktora do roli Pana Kleksa. Pomimo wcześniejszych spekulacji o Pawle Delągu czy Macieju Musiałowskim, reżyser postawił na Tomasza Kota. Aktor ten, uznawany za jednego z najlepszych w Polsce, zastąpił Piotra Fronczewskiego, który do tej pory kojarzony był z tą ikoniczną postacią.

"Akademia Pana Kleksa" w reżyserii Macieja Kawulskiego to nowa, pełna magii opowieść, która kontynuuje tradycję bajki Brzechwy, łącząc stare dobre wspomnienia z nowymi pomysłami. Film obiecuje być niezapomnianym przeżyciem dla całych rodzin, przenosząc widzów do bajkowej krainy pełnej kreatywności, zabawy i nauki. Niech więc wszyscy, zarówno mali, jak i duzi, przygotują się na magiczną podróż do Akademii Pana Kleksa. Bajka o Panu Kleksie to miejsce dla każdego!

Bibliografia:

https://www.filmweb.pl/film/Akademia+pana+Kleksa-2023-10014264
https://kultura.gazeta.pl/kultura/7,114528,30486044,piotr-fronczewski-wiele-sie-w-akademii-pozmienialo-przeczytaj.html
https://www.filmweb.pl/showtimes/Katowice

Krótki plan wydarzeń z Akademii pana Kleksa: przewodnik po fabule

Krótki plan wydarzeń z Akademii pana Kleksa: przewodnik po fabule

Zobacz kompletny plan wydarzeń z Akademii pana Kleksa, w tym przygody Adasia Niezgódki, historię szpaka Mateusza i tajemnice profesora.
Postać Alojzego w Akademii Pana Kleksa: charakterystyka i rola w opowieści

Postać Alojzego w Akademii Pana Kleksa: charakterystyka i rola w opowieści

Dowiedz się więcej o postaci Alojzego w Akademii pana Kleksa, lalki Filipa Golarza, oraz jego roli w opowieści w historii Brzechwy!
 Akademia Pana Kleksa - Maciej Kawulski nowym reżyserem

Akademia Pana Kleksa - Maciej Kawulski nowym reżyserem

Nowy reżyser Maciej Kawulski przedstawia zwiastun Akademii Pana Kleksa. Zobacz polską produkcję z Tomaszem Kotem w Katowicach! Premiera w 2023 roku.